چگونه یک سوپر مارکت راه اندازی کنیم؟

-در ابتدا باید تصمیم بگیرید که یک مارکت مستقل میخواهید یا می خواهید جزئی از یک فروشگاه زنجیره ای باشید؟

اگر یک سوپرمارکت مستقل راه اندازی کنید به عنوان صاحب مغازه بیشتر حق کنترل و نظارت دارید.اینکه چه چیزی خریداری شود چه تخفیف هایی در نظر گرفته شود تماما بر اساس نظر شما خواهد بود ، هم در موارد اداری و هم در موارد مالی هیچ کمکی از کسی نمیگیرید و تک تک موارد را خودتان باید مورد بررسی قرار دهید.

اما وقتی از یک فروشگاه زنجیره ای نمایندگی بگیرید  به کمک کمتری نیاز پیدا خواهید کرد در نتیجه تصمیم گیرنده اینکه چه چیزی بفروشید چقدر بفروشید سازمان مرکزی خواهد بود.در عین حال درصد مشخصی از سودتان را باید به سازمان مرکزی بدهید.

– برای اجرای پروژه ی سوپر مارکتتان مکان مناسبی بیابید.مکانی که هنوز اشباع نشده است .تشخیص میزان نیاز یک منطقه به سوپرمارکت کار ساده ای نیست ولی برای تشخیص این امر بهتر است به پارکینگ و میزان پارک ماشین ها در یک مارکت دقت کنید اگر پارکینگ فروشگاهی شلوغ باشد و مردم برای پارک مشکل داشته باشند احتمالا ان منطقه به یک فروشگاه جدید نیاز دارد.در غیر این صورت مکان دیگه ای را مورد بررسی قرار دهید.

همچنین باید وضعیت مالی مردم منطقه را در نظر بگیرید ،موقعیت فروشگاهتان در میزان موفقیتتان بسیار موثر است.

حین بررسی منطقه به امنیت منطقه ، راه های دسترسی ، بناهای اطراف ،میزای فضای پارک و … توجه کنید.

شرکتی  مناسب برای طراحی فروشگاهتان  و تهیه ی قفسه فروشگاهی و یخچال فروشگاهی انتخاب کنید.

درباره ی نوع محصولاتی که عرضه خواهید کرد و اینکه این محصولات را از چه شرکت ها و تولید کنندگانی تهیه خواهید کرد از قبل برنامه ریزی کنید.اگر قصد فروش یک محصول را در مارک های مختلف دارید باید با تهیه کنندگان مختلف ارتباط برقرار کنید ، این کار باعث بالا تر رفتن هزینه هاو افزایش کارهایتان می شود.اما این کار تنوع جنس را در فروشگاهتان حفظ خواهد کرد.

برای فروشگاهتان کارمندانی معتمد و کوشا با روابط اجتماعی بالا استخدام نمایید.به حفظ توازن میان تعداد کارمندان با متراژ فروشگاه دقت نمایید.

افتتاحیه فروشگاهتان را برنامه ریزی کنید.بهترین زمانی که میتوانید خودتان را به مشتریان معرفی کنید و ثابت کنید که از بقیه رقبایتان بهتر هستید افتتاحیه است.

در باره ی تبلیغات هم مشخص کنید که در چه زمینه هایی تبلیغات انجام خواهید داد تبلیغات انلاین ،رادیو،تبلیغات تلویزیونی و … اصولا استفاده کردن همه ی آنها با هم  استراتژی خوبی است..

تخفیفاتی برای افتتاحیه در نظر بگیرید و یا با یک شرکت خیریه همکاری کنید و در آمد حاصل از هفته ی اول را به آنها بدهید این باعث می شود تا مردم حس خوبی نسبت به فروشگاه شما داشته باشند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *